OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 9 października 2022 r.

  1. Codziennie o 16.30 nabożeństwo różańcowe.
  2. W najbliższą niedzielę na Mszę na godz. 9,00 zapraszamy uczniów klas trzecich, którzy w ramach przygotowania do Pierwszej Komunii otrzymają różańce.
  3. W piątek na różańcu modlimy się za nauczycieli, wychowawców, katechetów i pracowników szkoły z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
  4. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych. Robiąc porządki na cmentarzu prosimy, aby jedynie szklane i plastikowe znicze wrzucać do kontenera, natomiast ziemię, suchą trawę, czy wieńce z jedliny prosimy kłaść obok kontenera.
  5. Listopad to miesiąc szczególnej duchowej więzi ze zmarłymi oraz modlitwy w ich intencji. Będzie to czas, kiedy polecać będziemy Bożemu Miłosierdziu naszych zmarłych w modlitwie wypominkowej Kościoła, aby zostali uwolnieni od grzechów i kar za nie należnych. Św. Jan Paweł II o potrzebie modlitwy za zmarłych mówił tak: „Modlitwa za zmarłych jest ważną powinnością, bowiem nawet jeśli odeszli w łasce   i w przyjaźni z Bogiem, być może potrzebują jeszcze ostatniego oczyszczenia, by dostąpić radości nieba”. Pamiętajmy o naszych zmarłych i polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu w tej formie modlitwy. Wypominki jednorazowe, w czasie różańca za zmarłych w oktawie, a także roczne i półroczne składamy w kancelarii. Kartki wyłożone są na bocznych ołtarzach.
  6. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła, a w sobotę na 9.00 zapraszamy mieszkańców Wysokiego Koła (przed mostkiem, tzw. Praga i Centrum).
  7. Za tydzień 3. niedziela miesiąca – taca na remont drugiej wieży.