OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 16 października 2022 r.

  1. „Blask prawdy” to hasło dnia papieskiego, który dziś przeżywamy w całej Polsce. Przy wyjściu z kościoła zbiórka ofiar do puszek na rzecz fundacji „Dzieło Nowego tysiąclecia”. W ten sposób wspieramy zdolną młodzież.
  2. We wtorek na różańcu pomodlimy się za pracowników Służby Zdrowia w dniu ich patrona św. Łukasza.
  3. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych. Pamiętajmy, aby robiąc porządki na cmentarzu jedynie szklane i plastikowe śmieci wrzucać do kontenera, natomiast ziemię, suchą trawę, czy wieńce z jedliny prosimy kłaść obok kontenera.
  4. Listopad to miesiąc szczególnej duchowej więzi ze zmarłymi oraz modlitwy w ich intencji. W tym czasie będziemy polecać Bożemu Miłosierdziu naszych zmarłych w modlitwie wypominkowej Kościoła, aby zostali uwolnieni od grzechów i kar za nie należnych. Pamiętajmy o naszych zmarłych i polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu w tej formie modlitwy. Wypominki jednorazowe, w czasie różańca za zmarłych w oktawie, a także roczne i półroczne składamy w kancelarii. Kartki wyłożone są na bocznych ołtarzach.
  5. Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszkającym po sąsiedzku, a w następną sobotę na 9.00 zapraszamy mieszkańców
    z Boguszówki nr 6.
  6. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę i na remont drugiej wieży: Wysokie Koło – 200 zł. i 500 zł oraz z Regowa Starego 200 zł.
  7. Tydzień temu odbyło się liczenie wiernych. Obecnych na Mszach św. było 445 parafian, do Komunii św. przystąpiło 180 osób.
  8. W tym tygodniu odeszła do Pana śp. Teresa Cieśla z Regowa Starego. Wieczny odpoczynek…