OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 23 października 2022 r.

  1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na tacę, które zostaną przeznaczone na misje.
  2. Na Dzieło Nowego Tysiąclecia w Dzień Papieski złożono 965 zł.
  3. Listopad to miesiąc szczególnej duchowej więzi ze zmarłymi oraz modlitwy w ich intencji. W tym czasie będziemy polecać Bożemu Miłosierdziu naszych zmarłych w modlitwie wypominkowej Kościoła, aby zostali uwolnieni od grzechów i kar za nie należnych. Św. Jan Paweł II o potrzebie modlitwy za zmarłych mówił: „Modlitwa za zmarłych jest ważną powinnością, bowiem nawet jeśli odeszli w łasce i w przyjaźni z Bogiem, być może potrzebują jeszcze ostatniego oczyszczenia, by dostąpić radości nieba”.  Pamiętajmy o naszych zmarłych i polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu w tej formie modlitwy. Wypominki jednorazowe, w czasie różańca za zmarłych w oktawie, a także roczne i półroczne składamy w kancelarii.
  4. W Uroczystość Wszystkich Świętych Msze św. w Sanktuarium o godz. 9.00, o 11.00 suma i procesja na cmentarz, podczas której będzie można poświęcić nowe pomniki oraz Msza św. o 17.00.
  5. Zapraszamy na koncert zaduszkowy 2 listopada o godz. 17.45 pt. „Życie to dar…” w wykonaniu Projektu SPS (tworzą go trzy zespoły: Sukces, Silwers – Łukasz Wnuk oraz Po godzinach), przy współpracy ze Stowarzyszeniem miłośników przeszłości Gniewosz. W czasie koncertu odbędzie się zbiórka na rehabilitację chorej Doroty Olszewskiej z Leokadiowa.
  6. 26 października o godz. 19.00 w OSP Remiza w Wysokim Kole odbędzie się zebranie dotyczące uchwały antysmogowej i dofinansowania odnawialnych źródeł energii.
  7. Dziękujemy za posprzątanie kościoła, a w następną sobotę na 9.00 zapraszamy mieszkańców z Boguszówki nr 6A.
  8. W tym tygodniu we wtorek o 13.00 odbędzie się pogrzeb śp. Witolda Różańskiego z Regowa Starego. Wieczny odpoczynek…