Nabożeństwa i odpusty

NABOŻEŃSTWA

Msza Św. w dni powszednie : Godzina 17.00

Sobota – godz. 17.00 – Msza przed Cudownym Obrazem i nowenna do Matki Bożej Wysokolskiej

Porządek Mszy Św. w niedziele i święta :

Godz. 8.30 – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP

Godz. 9.00 – Msza Św. /odsłonięcie Cudownego Obrazu/

Godz. 12.00 – Msza Św. – Suma

Godz. 16.30 – Różaniec

Godz. 17.00 – Msza Św. – zasłonięcie Cudownego Obrazu

Nabożeństwa okresowe :

Droga Krzyżowa – w Wielkim Poście

  • dla dzieci – środa godz. 15.30
  • dla dorosłych – piątek godz. 16.30
  • dla młodzieży – piątek godz. 18.00

Gorzkie Żale z nauką pasyjną- w Wielkim Poście

  • Niedziela o 16.30

Nabożeństwa Majowe i czerwcowe :

  • w dni powszednie – godz. 17.30
  • w niedziele – 16.30

Różaniec – w październiku codziennie o 16.30

Porządek nabożeństw

Msza Św. w dni powszednie : Godzina 17.00

Sobota – godz. 17.00 – Msza przed Cudownym Obrazem i nowenna do Matki Bożej Wysokolskiej

Porządek Mszy Św. w niedziele i święta :

Godz. 8.30 – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP

Godz. 9.00 – Msza Św. /odsłonięcie Cudownego Obrazu/

Godz. 12.00 – Msza Św. – Suma

Godz. 16.30 – Różaniec

Godz. 17.00 – Msza Św. – zasłonięcie Cudownego Obrazu

Nabożeństwa okresowe

Droga Krzyżowa – w Wielkim Poście

  • dla dzieci – środa godz. 15.30
  • dla dorosłych – piątek godz. 16.30
  • dla młodzieży – piątek godz. 18.00

Gorzkie Żale z nauką pasyjną- w Wielkim Poście

  • Niedziela o 16.30

Nabożeństwa Majowe i czerwcowe :

  • w dni powszednie – godz. 17.30
  • w niedziele – 16.30

Różaniec – w październiku codziennie o 16.30

Odpusty

1 stycznia – Świętej Bożej Rodzicielki

24.00 – Pasterka Noworoczna – przed Cudownym Obrazem Matki Bożej
11.30 – Procesja z Najświętszym Sakramentem do 5 ołtarzy – Różaniec do Najświętszego Imienia Jezus w intencji pokoju
Godz. 12.00 – suma odpustowa

3 maja – Królowej Polski / odpust strażacki/
Godz. 11.30 – Różaniec
Godz. 12.00 – Msza Św. w intencji strażaków i ich rodzin zakończona procesją eucharystyczną

II sobota czerwca –  Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolatu „Margaretka”
Początek o godz. 10.00 zakończenie ok. godz. 15.00

Zesłanie Ducha Świętego
Godz. 11.30 – Różaniec
Godz. 12.00 – suma odpustowa zakończona procesją eucharystyczną
NMP Matki Kościoła /poniedziałek po Zielonych Świątkach /
Godz. 11.30 – Różaniec
Godz. 12.00 – suma odpustowa zakończona procesją eucharystyczną
Niedziela przed 25 lipca – godz. 12.00 – Msza Św. w intencji Kierowców i błogosławieństwo pojazdów

6 sierpnia – Przemienienie Pańskie /odpust z dawnego kościoła parafii Regów/
Godz. 11.30 – Różaniec
Godz. 12.00 – suma odpustowa zakończona procesją eucharystyczną

sobota po 18 sierpnia – Rocznica Koronacji Cudownego Obrazu – Odpust Chorych
początek o godz. 10.00.
12.00 Msza Sw. z indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem

I niedziela września – Dożynki w Sanktuarium
Godz. 11.45 – Powitanie delegacji z wieńcami i poświęcenie wieńców dożynkowych
Godz. 12.00 – Msza Św. dziękczynna za tegoroczne plony zakończona procesją eucharystyczną w czasie której niesione są wieńce dożynkowe.

8 września – Narodzenie Matki Bożej
Godz. 11.30 – Różaniec
Godz. 12.00 – suma odpustowa zakończona procesją eucharystyczną

sobota przed I  niedzielą Października  – Diecezjalna Pielgrzymka Kół Żywego Różańca
początek godz. 10.00 zakończenie ok. godz. 15.00

I niedziela Października – Główny Odpust Matki Bożej Różańcowej
Godz. 11.00 – procesja różańcowa  z Najświętszym Sakramentem do 5 ołtarzy
12.00 – suma odpustowa