Duszpasterze

Ks. senior

Ks. Kan. Jerzy Karolik – ur 27 grudnia 1939 r w Miechowie. Święcenia kapłańskie otrzymał 8 czerwca 1963 r. W latach 1986 – 2007: proboszcz i kustosz Sanktuarium w Wysokim Kole. Był Ojcem duchownym Dekanatu Czarnoleskiego. Od 2007 roku ze względu na stan zdrowia złożył, na ręce księdza biskupa Z. Zimowskiego, rezygnacje z urzędu proboszcza i jest rezydentem mieszkającym przy Sanktuarium.

Ks.proboszcz

Ks. Kan. Szymon Mucha – ur 3 września 1964 r. w Starachowicach. Święcenia kapłańskie otrzymał 20 maja 1989 r. Od 2007 r. proboszcz i kustosz Sanktuarium w Wysokim Kole. Od 2008 r. pełni funkcję Diecezjalnego Moderatora Rodziny Różańcowej. Od 2011 r. Redaktor naczelny miesięcznika „Różaniec”. Krajowy Moderator Żywego Różańca. Wicedziekan Dekanatu Czarnoleskiego.

Ks. student

Ks. Arkadiusz Bernat – ur. 14 sierpnia 1983 r. w Końskich. Pochodzi z parafii św. Jacka w Odrowążu. Święcenia kapłańskie otrzymał w 31 maja 2008 r. Obecnie podejmuje studia doktoranckie z zakresu psychologii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II . Od 2010 roku pomaga w duszpasterstwie w naszym Sanktuarium.